Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukrajina

 

ukra-napis.gif

Zakarpatská oblast. 

V letošním roce jsme si s kamarádem řekli, všude kolem dokola jsme se již potulovali, ale na Ukrajině jsme ještě nebyli a tak padlo rozhodnutí, že zkusíme alespoň oblast Užhorod, Mukačevo, snad i Svaljava, případně dál, jak se zadaří.ukraine.gif

Potulka se konala od 20. do 25.5.2013. a Slovensko jsme projeli, pokud to šlo, po dálnici, která je ve velmi dobrém stavu. Prvni noc jsme přespali na Zemplinské Šíravě a hned druhý den ráno jsme překročili hranice na Ukrajinu. Silnice na hlavním tahu je v dobrém stavu, ale pozor, stačí zahnout, směr nějaká vesnice a je po legraci. Cesty jsou samá díra a pokud nemáte nějaké terénní auto, tak můžete jet, či kličkovat stěží 20 km v hodině. Místní ale ve svých Ladách a Žigulících jezdí rychleji, stylem, buď vydrží, nebo se rozsype.

Na druhou stranu ale je krajina velmi krásná, neovlivněná příliš civilizací a místní obyvatelé, hlavně ti starší, jsou velmi milí a přátelští. Pokud jde o ceny, tak je tam stejně draho, jak u nás, možná i trochu víc, až na cigarety, alkohol a palivo do aut.

Byli jsme se též podívat do obchodního centra, něco jako Hornbach a již na parkovišti, jak jsem vytáhl videokameru, tak na mne vyběhla uniformovaná ochranka, jako bych si snad chtěl natočit vojenskou základnu. I uvnitř se mi zdála ochranka neobvykle přemnožená.

Pro mne třeba bylo překvapením, že ještě nebyl konec května a dětem již začaly tříměsíční prázniny. Bylo na nich vidět, jak se již těší a rozhodně to nejsou žádní rozmazlenci - několik kilometrů pěšky domů ze školy jim nedělal viditelně problém  a slušné vychování je na nich znát.

Jo a abych nezapoměl, Ukrajinky jsou moc hezké a jakoby dnes a denně pořádaly módní přehlídku.

Cítil jsem se v této zemi bezpečně a proto můžu její návštěvu vřele doporučit, je opravdu na co koukat.

ps. pozor ale na dopravní policii- sebemenší přestupek a máte průvan v peněžence větší, než by jste předpokládali.......a to "neoficialno"...."oficialno" vyhrožují soudem, odebráním papírů, "ťurmou" atd.

 pokud máte zájem, tak zde je video:

 

 video-ukrajina.jpg   .

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář